Gyermekkorban az ember sok mesét hall és szinte képes mindenről elhinni, hogy megtörténhet. Néha felnőttként is szeretünk a saját kis álomvilágunkba menekülni és elhinni, hogy léteznek csodák. Ki ne szeretné, ha elég lenne csak kívánni egyet, és az álmaink csak úgy teljesülnének is. Jól hangzik, ugye? Ha azonban egy kicsit reálisabb oldaláról tekintjük a dolgokat, hamar ráébredhetünk, hogy az álmok kemény munka, és kitartás árán fognak csak megvalósulni.

A Seibukan Jujutsu filozófiája nemcsak az elemeket és 21 alapelvet hívja segítségül ahhoz, hogy segítsen az álmok és a célok megvalósításában. Néhány praktikus módszert felhasználva neked is sikerülhet, és még csak csodára sincs szükséged hozzá. Nézzük, hogyan működik.

 Álomból valóság

Ahhoz, hogy az álomból illetve célból valóság váljon, először is tisztáznod kell magadban, hogy mi is az a valami, ami felé elindulsz. Mindenképp olyan dolgot próbálj meg megfogalmazni, amit nem lehet csak egyik pillanatról a másikra elérni. Ha már az elején megpróbálsz „csalni”, és olyan célokat tűzöl ki magad elé, ami mindössze egy picike extra munkát követelne csak tőled, és a lustaságodon illetve a kifogásaidon kívül nem lenne más akadálya a megvalósításnak, akkor rossz úton haladsz, és csak magadat csapod be. Merj nagyban gondolkodni! Ne korlátozd az álmaidat rögtön azzal, hogy keresel rá egy kifogást és megindoklod magadnak, hogy miért nem fog sikerülni. Ne győzd meg magad rögtön az elején, csak engedd szabadjára a gondolataidat, álmodj és tervezz.

 A 21-es lista

A Tűz hónap jegyében mi egy 21-es listát készítünk minden évben a célokról, amit az adott évben véghez szeretnénk vinni. 21 dolog felsorolása elsőre talán könnyűnek hangzik, de ha alaposak akarunk lenni, akkor általában olyan 12-14 környékén hamar el is akadunk a leírásban. A lista megírásához a következőket javasoljuk:

  • Oszd három fő csoportra a 21 pontodat. Legyen 7 cél, ami az egészségeddel, 7 cél, ami az emberi kapcsolataiddal, 7 cél pedig, ami a jóléteddel (anyagi, szellemi, spirituális stb.) áll kapcsolatban.
  • A leírt pontok legyenek minél konkrétabban megfogalmazva. Például az „Új autót fogok venni.” helyett írd azt, hogy „Veszek egy Toyotat, ami nem régebbi, mint 3 éves. A színe legyen fekete, stb.”. Tehát minél pontosabb leírásra törekedj, ezzel is fókuszt adva a célodnak.
  • A kitűzött és leírt célok mögé írj egy dátumot. Mivel a 21-es lista általában januártól decemberig tartó pontokat foglal magában, próbálj meg határidőket kitűzni magadnak. Ha egy nagyobb, több éves álom megvalósításán dolgozol, akkor az egyes mérföldköveket tűzd ki célul, és törekedj azok megvalósítására.
  • A listán lévő pontokat havonta érdemes egyszer megtekinteni, és a megvalósított részeket kipipálni, míg a fennmaradó pontokon tovább dolgozni. Ne félj emlékeztetni magadat, hogy mi felé haladsz.
  • A 21-es lista rólad és a saját céljaidról szóljon. Ez a Te listád, a Te kívánságaiddal és álmaiddal, ezért helyezd magadat a középpontba, ne pedig mások elvárásainak akarj a listával is megfelelni.
  • Minden nap tegyél valamit annak érdekében, hogy a listádon felsorolt pontok ne csak felsorolások maradjanak, hanem meg is valósuljanak.
  • Ne feledd, mivel ez a TE listád, a TE álmaiddal, céljaiddal, senki más nem fog érte annyit dolgozni, mint te.

Az évből még mindig van vissza 5 hónap, ami rengeteg idő a cselekvésre. Ha eddig nem készítetted el a 21-es listádat erre az évre, akkor ne tedd meg most, és halogass tovább. Ha már van egy ilyen szép listád, érdemes áttekintened, hogy hány pontot sikerült eddig megvalósítani. Lehet, hogy már a felén is túl vagy, de lehet, hogy még mindig ugyanaz a 21 pont áll rajta érintetlenül. Legyen bárhogy, a cselekvés rajtad múlik. Ne várj december utolsó napjáig, és ne kelljen úgy visszagondolnod az évre, hogy elvesztegetett idő volt csupán. Vedd kezedbe az irányítást, és ess neki a feladatoknak.

Hibi Tanren